Пост пресреліз воркшопу 11 грудня 2020

11 грудня 2020 р. в онлайн форматі відбувся Міжнародний воркшоп “Європейська інтеграція: перспективи та виклики для України”, який пройшов в рамках імплементації проєкту Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» (SCAES) – 620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR, а також Жан Монне Проєкту «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» -Jean Monnet Project «European values of diversity and inclusion for sustainable development» (EVDISD) – 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT. Обидва проєкти впроваджуються в НПУ ім. М.П. Драгоманова, під академічною координацією проф. М. Нестерової.  Захід був запланований для студентів трьох університетів, які спільно виконують проєкт Кафедра Жана Монне Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» (SCAES) – НПУ ім. М.П. Драгоманова, КНУКіМ та НУБіП. Але співпраця із партнерами з проєкту – це команда  Жан Монне Проєкт «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку»  (EVDISD)  та  великий інтерес до теми євроінтеграції дав надзвичайний ефект залучення. По-перше, до воркшопу активно долучились викладачі ЗВО напрямів, які не пов’язані із Європейськими Студіями. По-друге, замість запланованих 100 учасників, їх кількість була набагато більше. На захід зареєструвалось 398 осіб,  опитування на тему європейських цінностей пройшли 299 осіб, унікальними учасниками онлайн-конференції було 369 осіб, а  одночасно в воркшопі були присутніми більше 225 осіб з різних куточків України та світу, з понад 8 університетів, що стало можливим за умов дистанційного доступу через платформу ZOOM. Окрім Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Національного університету біоресурсів і природокористування Україні, Сумського національного аграрного університету та Київського національного університету культури і мистецтв освітні заклади були представлені Донецьким державним університетом управління, Університетом державної фіскальної служби України, Ірпінським державним коледжем економіки та права,  Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Б. Хмельницького, Національний університет “Чернігівський колегіум” імені Т.Г. Шевченка та інші. Модерувала захід академічний координатор проєктів Жана Монне проф. Марья Нестерова, яка представила учасникам воркшопу інформацію про проєкти, їх основні цілі та завдання.  З вітальним словом, яке задало змістовний та емоційний тон заходу, виступив Петро Крайнік, менеджер напряму Жана Монне Національного Еразмус+ Офісу в Україні. 

Сучасний стан Євросоюзу окреслила виступила внутрішній європейський експерт, лідер обох проєктів Жана Монне SCAES та EVDISD, проф. Університету Генуї Діана Спулбер з актуальною темою про виклики регіоналізму та націоналізму, які посилились через пандемію. Професор Кафедри Жана Монне «Європейське кліматичне лідерство» Олена Мельник, СНАУ, окреслила спільні небезпеки, які тісно пов’язані не тільки із цілями сталого розвитку, а й, безпосередньо, умовами виживання людства. Також піднімались важливі питання цінностей Євросоюзу (Олена Оржель), етапів його становлення, сучасного стану відносин між Україною та ЄС (Марина Дєліні), грантових можливостей фондів ЄС (проф. Лідія Шинкарук) та, звичайно, особлива увага приділялась перспективам та викликам, які стають перед Україною як майбутнього члена ЄС та визначенням основних цінностей, які мають найбільше значення для учасників заходу. Це дослідження цінностей, яке заплановано в рамках Проєкту Жана Монне додало змісту та тем для обговорення в сесійних залах з питань євроінтеграції.

В програмі воркшопу окрім змістовних доповідей експертів були проведені практичні інтерактивні сесії, де  учасники, серед яких були як студенти, так і викладачі та дослідники, випрацьовували об’єктивний погляд на євроінтеграційні процеси в Україні, аналізували наявний стан речей в ЗВО, а також  жваво брали участь в обговоренні питань, ділились враженнями від почутого. Під час воркшопу було проведено декілька  опитувань в режимі реального часу про те, які цінності наразі є важливими для нашої спільноти, зокрема в освіті. Результати відобразили основні настрої та очікування учасників від євроінтеграції України. Також це був перший етап дослідження європейських цінностей в освіті, яке є одним із ключових завдань для проєкту Жана Монне EVDISD.

З матеріалами воркшопу можна ознайомитись за посиланням: https://youtu.be/aR6ImdIuw4M

В  рамках двох проєктів заплановані й інші заходи, про які можна дізнатись, також як і про проведений воркшоп з євроінтеграції,  на наших сторінках в мережі FB: https://www.facebook.com/JMSCAES, https://www.facebook.com/JMEVDISD та веб-сторінках проєктів: http://scaes.info та http://evdisd.info Також інформація про проєкти та заходи, які проводяться, розміщена на сайті НПУ ім. М.П. Драгоманова www.npu.edu.ua, а також на сайтах партнерів.

Додатково:

Інформація про проєкти:

Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» – JM Chair “Social and Cultural Aspects of EU Studies” (SCAES) – 620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIRКафедра передбачає викладання курсів з соціокультурних аспектів Європейських Студій для бакалаврів НПУ ім. М.П. Драгоманова, факультету менеджменту освіти та науки та магістрів НУБІП та КНУКіМ, зокрема, «Європейські практики соціокультурного проєктування», «Міжкультурний діалог: Європейський досвід», «Культурна політика ЄС», «Молодіжна політика ЄС»,  тощо.  Цей проєкт є міждисциплінарним, до викладання та заходів  залучені внутрішні європейські експерти, а також фахівці  з Національного університету біоресурсів та природокористування та Київського національного університету культури і мистецтв. Проєкт тривалістю 36 місяців, загальний бюджет проєкту складає  66 528,00 €, очікуване фінансування від ЄС – 49 896,25 €. Професор Кафедри Жана Моне – професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій НПУ ім. М.П. Драгоманова, д. філософ. н., професор Марья Нестерова.

Жан Монне Проєкт «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» – JM Project “European Values of Diversity and Inclusion for Sustainable Development (EVDISD)” 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT. Цей проєкт передбачає навчальні візити та низку заходів із поширення європейських цінностей в системі вищої освіти та в громадянському суспільстві:  конференцію та літню  школу, які включають проведення тренінгів та воркшопів від європейських експертів проєкту з університету Генуї (Італія) та Університету Жиліна (Словаччина). Також до проєкту долучені фахівці з євроінтеграції та інклюзії з інших українських університетів – Національного університету біоресурсів та природокористування, Сумського національного аграрного університету, Інституту вищої освіти НАПН України,  Мелітопольського державного педагогічного університету та інших. Проєкт тривалістю 12 місяців, загальний бюджет проєкту складає 62 591,00 €, очікуване фінансування від ЄС – 46 943,25 €. Координатор проєкту – професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій НПУ ім. М.П. Драгоманова, д філософ. н., професор Марья Нестерова.

Контакти координатора проєктів Жана Монне: marja@nesterova.com.ua, +380503113435 (What’s up), +38097-295-60-90 (Viber).

Світлини заходу

Підведення підсумків.

Співпраця з іншими проєктами Жана Монне  – Кафедра Жана Монне «Кліматичне лідерство ЄС» Erasmus+ Jean Monnet Chair «EU Climate Leadership» 620031-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR (виступає координатор, Професор Кафедри Жана Монне Олена Мельник)

Робота в сесійних залах.

ean Monnet Сhair SCAES – 620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR

Jean Monnet Project EVDISD-  620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT