З 26 по 28 грудня 2020 року відбувся тренінг «Медіаполітика ЄС»в рамках імплементації проєкту Кафедри Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES). Тренінг був проведений в форматі онлайн-конференції для магістрів, бакалаврів, молодих вчених, аспірантів, докторантів та дослідників.
Тренінг провів Професор Андрій Чужиков, кандидат економічних наук, доцент кафедри тележурналістики та майстерності актора, член команди проєкту Кафедри Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES).
Перший день семінару (26 грудня) пройшов за ознайомленням програми тренінгу та обговоренням таких тем:
- «Сутність та класифікація політики ЄС»
- «Інформаційна та комунікаційна політика ЄС»
Головними лейт-мотивом тренінгу було пояснення саме специфіки комунікаційних стратегій, і що комунікаційні стратегії різнилися за тривалістю (від кількох років задовго до оголошення дати референдуму до 5 тижнів), інтенсивністю впливу (залучення медіа, високопосадовців, проведення окремих кампаній урядом та політичними партіями й НУО, організація спеціальних заходів тощо), освітньою (сприяти формуванню власних точок зору громадян напередодні референдуму про вступ країни до ЄС) та пропагандистською спрямованістю (поширювали винятково позитивну інформацію про переваги європейської інтеграції).
Виокремленням спільної для усіх була чіткої орієнтації на визначені сегменти цільової аудиторії. Спільними були загальні цілі комунікаційних стратегій: інформувати громадян про процедуру приєднання, переговорний процес, природу інституцій ЄС, процес прийняття рішень у Союзі; переконати в необхідності тісніших економічних, політичних, культурних та безпекових відносин між державами та ЄС; сприяти розповсюдженню європейських цінностей.
Наступного дня (27 грудня) учасники продовжили поглиблення своїх знань з тем:
- «Аудіо-візуальна політика ЄС. Діяльність європейської аудіовізуальної лабораторії»
- «Культурна політика ЄС та «Креативна Європа»»
Мета другу раунду тренінгу було сформувати розуміння ролі Європейського Союзу в аудіовізуальній сфері. Пояснити необхідність створення єдиного європейського ринку аудіовізуальних послуг. Врахувати важливість Аудіовізуального сектору Євросоюзу, у якому зайнято понад 1 млн працівників, який відіграє ключову соціально-культурну роль, і залишається головним джерелом інформування та розваги у Європі, де пересічний європеєць дивиться телебачення 4 години щодня.
Останній день семінару (28 грудня) завершився пізнанням учасників таких тем:
- «Імплементація європейських цінностей у медіа політиці ЄС»
- «Тренди європейської медіа політики 2021 – 2027»
Ефективному сприйняттю інформації сприяли практичні кейси, які учасники семінару розбирали разом з професором Андрієм Чужиковим.
Тренінг був проведений з метою розширення знань з основ медіа політики ЄС, принципів та методів обробки медіаконтенту та оволодіння новітніми інструментами медіа з європейського досвіду. Семінар сприяв узагальненню, систематизації та поширення європейської практики медіа-політики в Україні.
Захід відбувся за підтримки Інструменту європейського сусідства та партнерства (ІЄСП).
За додатковою інформацією:
Менеджер проєкту
Професор Марья Нестерова
тел.: +380503113435
е-адреса: marja@nesterova.com.ua