17 – 18 грудня 2020 р. в НПУ ім. М. П. Драгоманова відбулася міжнародна науково-практична конференція «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ РІЗНОМАНІТТЯ ТА ІНКЛЮЗІЇ В ОСВІТІ»

17 – 18 грудня 2020 р. в НПУ ім. М. П. Драгоманова відбулася міжнародна науково-практична конференція «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ РІЗНОМАНІТТЯ ТА ІНКЛЮЗІЇ В ОСВІТІ», на яку зареєструвалось більше 350 учасників з більш ніж 8 університетів, більш ніж 120 учасників в середньому було одночасно на онлайн платформі Zoom.  Конференція проводилася в рамках імплементації проєкту напряму Жана Монне «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» Erasmus+ Jean Monnet Project «European values of diversity and inclusion for sustainable development» (EVDISD)  620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT та у співпраці із проєктом Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES) 620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR. Також відбувалася кооперація з проектами Еразмус + напряму Жана Монне Модуль «Європейські цінності у художніх текстах» 599918-ЕРР-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE EUVOLIA та Erasmus+ Jean Monnet Chair «EU Climate Leadership» 620031-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR.

 Робота конференції відбувалась за напрямами:

  1. Європейський досвід інклюзивної освіти.
  2. Європейські цінності в розвитку людського потенціалу закладів освіти
  3. Різноманіття та інклюзія в соціально-економічному розвитку
  4. Європейські цінності для сталого розвитку освіти.

Окрім доповідей та секційних засідань в рамках конференції 17.12.20 та 18.12.20. було проведено навчальні курси: 2 віртуальні навчальні класи» –  «Різноманіття та інклюзія в європейській освіті» від професора Університету Генуї (Італія) Д. Спулбер та «Європейські цінності в розвитку людського потенціала для сталого розвитку освіти» від професора Університету Жиліна (Словакія) М. Бласкової; в тренінгу «Європейські цінності для сталого розвитку освіти» (12 год) від М. Нестерової, О. Оржель та О. Яценко в рамках впровадження Проєкту Жана Монне ЕVDISD  прийняло участь більше 70 осіб,  а також  більше 100 учасників прослухали 2 години вебінару «Інклюзивна освіта як інструмент соціальних інновацій: європейський досвід» від професору Університету Генуї (Італія), внутрішнього експерта ЄС Д. Спулбер в рамках впровадження Кафедри Жана Монне SCAES.

В пленарному засіданні були представлені доповіді П. Крайніка, експерта напряму Жана Монне Національного + Офісу в Україні, О. Тупахіної, координатора Модулю Жана Монне EUVOLIA, в яких було окреслено важливість європейських цінностей в викладанні та можливості програми Жана Монне.  Запис, детальна програма та матеріали конференції  розміщені на  сайті проєктуwww.evdisd.info,  на сайтах партнерських проєктів Жана Монне та на сайтах університетів-партнерів заходу.  Координатор Проєкту Жана Монне EVDISD 

Інформація про проєкт:

– Жан Моне Проєкт «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» – JM Project «European Values of Diversity and Inclusion for Sustainable Development» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT впроваджується в НПУ ім. М.П. Драгоманова. Цей проєкт передбачає навчальні візити та низку заходів із поширення європейських цінностей в системі вищої освіти та в громадянському суспільстві:  конференцію та літню  школу, які включають проведення тренінгів та воркшопів від європейських експертів проєкту з університету Генуї (Італія) та Університету Жиліна (Словаччина). Також до проєкту долучені фахівці з євроінтеграції та інклюзії з інших українських університетів – Національного університету біоресурсів та природокористування, Сумського національного аграрного університету, Інституту вищої освіти НАПН України,  Мелітопольського державного педагогічного університету та інших. Проєкт тривалістю 12 місяців, координатор проєкту – професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій НПУ ім. М.П. Драгоманова, д філософ. н., професор Марья Нестерова Проф. Марья Нестерова. +38 (097) 295 60 90, +38 (050)3113435 info@evdisd.info ,  вебсайтпроєктуwww.evdisd.info.